Pokoje i wnętrza w Józefinie

Pokoje i wnętrza w Józefinie

Przytulny pokój to ważne miejsce i swego rodzaju azyl dla każdego z naszych podopiecznych. Projektując wnętrza Józefiny pamiętaliśmy, by stworzyć mieszkańcom domową atmosferę. Pokoje zostały zaaranżowane tak, by czuli się oni jak u siebie. Zastosowaliśmy jasną pastelową kolorystykę, a także naturalne materiały i tekstury. Zadbaliśmy o odpowiedni dobór oświetlenia i dodatków. Dom został zaprojektowany z uwzględnieniem potrzeb osób starszych i niesamodzielnych. Tym samym łączy on wyjątkową formę z funkcjonalnością - tak, aby stworzyć mieszkańcom przyjazne i bezpieczne otoczenie.

Podopieczni mają do wyboru łącznie 53 pokoje 1- lub 2-osobowe. Mogą także skorzystać z apartamentów z balkonami lub tarasami. Pokoje są bardzo przestronne, z miejscami do przechowywania i eksponowania pamiątek. Posiadają wystarczającą liczbę szafek i półek na przywiezione z domu przedmioty, z którymi podopieczni są emocjonalnie związani: zdjęcia, figurki, itd. Są również wyposażone w telewizory i radia.

Wspólny czas z rodziną podopieczni mogą spędzić w odpowiednio przygotowanych salonikach dziennych.

Pamiętając o komforcie poruszania się naszych mieszkańców wyposażyliśmy cały Dom w specjalne, spersonalizowane oznaczenia. Zadbaliśmy o prostą i czytelną identyfikację wszystkich pomieszczeń. Stworzyliśmy strefy kolorystyczne. Każdy pokój jest wyposażony w specjalistyczne łóżka, łazienki przystosowane dla osób niesamodzielnych. W Józefinie zainstowaliśmy także system całodobowego monitoringu.