Wizyta Królowej Szwecji

Jej Królewska Mość Sylwia, Królowa Szwecji gościła w Józefinie

1 marca 2017 roku - na zaproszenie Fundacji Medicover oraz Medicover - Polskę odwiedziła Jej Wysokość Sylwia, Królowa Szwecji. Okazją do zaproszenia był finał konkursu o Nagrodę Pielęgniarską Królowej Sylwii. Królowa wręczyła ją laureatce osobiście w Ambasadzie Szwecji.

Głównym celem wizyty Królowej było stworzenie przestrzeni do dyskusji na temat wyzwań z zakresu opieki nad osobami starszymi oraz podkreślenie wagi zawodu pielęgniarki i pielęgniarza. Tym właśnie zagadnieniom poświęcony był konkurs. Podczas wizyty królowa akcentowała także znaczenie wiedzy i edukacji w opiece nad osobami starszymi. Ta tematyka, a zwłaszcza zagadnienia poświęcone demencji i chorobie Alzheimera są meritum wszelkich działań Medicover Senior i Domu Opieki Józefina. Dlatego ogromnie cieszymy się, że podczas swej jednodniowej wizyty w Polsce, Królowa Sylwia zaszczyciła swoją obecnością także nasz ośrodek. To wielkie wyróżnienie.

Goszcząc  w Józefinie Jej Królewska Mość podkreślała m. in. jak ważna jest jakość opieki nad osobami starszymi:

- Osób dotkniętych demencją i innymi schorzeniami związanymi z wiekiem przybywa w szybkim tempie, opieka społeczna i medyczna musi zająć się seniorami. - mówiła - Żyjemy dłużej, to pozytywny znak rozwoju, ale również oznacza to, że musimy ulepszać system opieki nad osobami starszymi. Potrzebujemy wiedzy i edukacji po to, by polepszyć jakość życia osób dotkniętych między innymi demencją.

Dlatego ogromnie cieszymy się, że Józefina spełnia  najwyższe  europejskie standardy opieki. Potwierdza to Certyfikat Swedish Care International, który -  jako pierwsza w Polsce placówka - otrzymaliśmy w czerwcu 2016. Uzyskanie certyfikatu to potwierdzenie, że wiedza i umiejętności w zakresie opieki nad osobami z otępieniem są na najwyższym poziomie.

- Medicover Senior i Dom Opieki Józefina chcą świadczyć najlepszą opiekę dla osób starszych i cierpiących na demencję, budować jakość bazującą na szwedzkim doświadczeniu oraz na międzynarodowych badaniach i najlepszych  praktykach – mówił podczas wizyty Królowej Marek Kubicki, Dyrektor Zarządzający Medicover Senior - Jako posiadacze certyfikatu SCI mamy głęboko zakorzenioną filozofię opieki Silviahemmet. Chcemy stworzyć osobom z demencją możliwie najlepsze warunki, by jakość ich życia była jak najwyższa pomimo powagi choroby. 
Większość naszych pacjentów nie może samodzielnie spożywać posiłków, wielu z nich żyje w swoim własnym świecie i potrzebuje stałego wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Jednak są oni szczęśliwi w Józefinie. Staje się to możliwe dzięki naszemu zespołowi. Tworzymy nowy dom dla pacjentów, ich rodzin i naszych pracowników. Uważamy, że holistyczne podejście oznacza nie tylko dobrą opiekę nad pacjentem, ale także pomoc dla rodzin pacjentów i dobre relacje z naszym personelem. Tylko w tym trójkącie „pacjent-rodzina-pracownicy” możemy budować naprawdę dobrą jakość opieki.


Podczas wizyty monarchini zwiedziła nasz ośrodek, rozmawiała z naszymi podopiecznymi i pracownikami. Niesamowitą niespodziankę i radość sprawił jej oryginalny bukiet kolorowych tulipanów, własnoręcznie wykonany przez naszych podopiecznych. Królowa nie omieszkała pochwalić się prezentem Pierwszej Damie RP, która gościła Królową Sylwię w Belwederze (Zobacz zdjęcia z wizyty w Belwederze>>).

Zapraszamy także do obejrzenia relacji TVP 3 Warszawa >>